Thomayerovy sady čeká revitalizace, ale nic vám neřekneme

Praha 8 plánuje revitalizovat část Thomayerových sadů. Vyhledávaná odpočinková zóna u Rokytky je v současné době v zanedbaném stavu a její potenciál není ani zdaleka využitý. Podle návrhu ateliéru A05 zde na jaře 2014 vznikne pobytová louka doplněná drobným mobiliářem – lavičkami, piknikovými stoly a dřevěnými platy. Architekti pracují i s místními prameny, které svedou do nových pramenišť a některé z nich použijí jako součást herních prvků pro děti.

Ačkoliv je záměr v tuto chvíli již ve fázi územního řízení, radnice Prahy 8 k němu nezveřejnila žádné informace. Budoucí uživatelé tak ani nedostali možnost se k nové podobě parku (resp. jeho části) vyjádřit, jako se to stává běžným v jiných městských částech, např. v Praze 3 nebo v Praze 10.  Více informací o revitalizaci Thomayerových sadů se dozvíte zde.

thom428302.jpg

 

Na jaře je plánována revitalizace Náměstí Dr. Holého v Libni, i ta se však odehrává mimo pozornost veřejnosti. Přestože je projekt již hotov, radnice novou podobu ani náklady na ni  nepředstavila. Tři roky plánovaná proměna Elsnicova náměstí, jejíž vizualizace Praha 8 představila už v roce 2011, pak zřejmě usnula úplně. Ačkoliv rozpočet městské části počítá s částkou na projektovou dokumentaci ve výši 3 milionů korun, o samotné realizaci se již v současné době nemluví.

8jinak!, spolek

Jsme nezávislá iniciativa působící na Praze 8. Usilujeme o zlepšení kvality života v naší městské části. Naším zájmem je transparentnost veřejné správy, urbanismus a doprava. Pořádáme veřejné debaty a kulturní akce.

naše cíle:

 - posilování občanské společnosti a ochrana práv a zájmů občanů
- ochrana životního prostředí
- vznikání místních Agend 21
- podpora volného a bezpečného pohybu chodců a podpora cyklodopravy
- ochrana kulturních památek
- zvyšování podílu zeleně a její pravidelná údržba
- vývoj v oblasti m.č. Prahy 8, zejména centra Nová Palmovka a Libeňské spojky