Praha 8 schválila vyvedení 1,2 miliardy do akciové společnosti (Tisková zpráva 22.9.2011)

Více než 1 miliarda, taková částka bude vyvedena z veřejných prostředků do akciové společnosti Centrum Palmovka. Rozhodlo o tom Zastupitelstvo MČ Praha 8 ve středu 21. 9. 2011. Znění smlouvy o převodu bylo odsouhlaseno většinou zastupitelů vládnoucí koalice ODS a TOP 09, s podporou zastupitelů KSČM a Volby pro Prahu 8. Proti návrhu naopak hlasovalo třináct opozičních zastupitelů za ČSSD a Stranu Zelených. 

Během diskuse, která předcházela hlasování, byla vznesena řada dotazů jak opozičními zastupiteli, tak i zástupci občanů. Tyto otázky se týkaly zejména financování projektu a plánovaného průběhu výstavby. Na většinu svých otázek bohužel nedostali jejich předkladatelé uspokojivou odpověď.

Jakub Mareš z občanského sdružení 8jinak!, které celou kauzu sleduje, k tomu dodal: „Podobné velké projekty si jistě zaslouží veřejnou diskusi. Naše radnice se s námi bohužel bavit nechce a ukázalo se to i na tomto zasedání, kdy zastupitelé prosazující projekt nechtěli nebo neuměli reagovat uspokojivě na naše otázky.“

Nepřehlednou situaci kolem celého projektu symbolizoval transparent s nápisem „Stavební dobrodružství radnice za všechny prachy. Rychleji než si myslíte…“, který rozvinula jedna z občanek Prahy 8. Tento transparent připomínal zástupcům za TOP09, že to byli právě oni, kdo se stejným transparentem o rok dříve protestoval na zasedání proti projektu nové radnice. Tento politický kotrmelec zastupitelů za TOP09 je&ˇtě podtrhuje fakt, že dříve upozorňovali na stejné nedostatky projektu, na které poukazují jeho současní kritici: nedostatečné informování veřejnosti a netransparentnost projektu.

 

Odkazy:

Nynější zastupitel Matěj Fichtner z TOP09 drží transparent „Stavební dobrodružství radnice za všechny prachy. Rychleji než si myslíte.“

http://www.lidovky.cz/politici-na-posleni-chvili-odhlasovali-obecni-hype...

Předvolební kampaň TOP09:

http://www.naseosmicka.cz/aktualne/jak-bychom-postupovali-pri-stavbe-nov...

http://www.naseosmicka.cz/aktualne/nova-radnice-prahy-8-investicni-proje...

ˇ

8jinak!, spolek

Jsme nezávislá iniciativa působící na Praze 8. Usilujeme o zlepšení kvality života v naší městské části. Naším zájmem je transparentnost veřejné správy, urbanismus a doprava. Pořádáme veřejné debaty a kulturní akce.

naše cíle:

 - posilování občanské společnosti a ochrana práv a zájmů občanů
- ochrana životního prostředí
- vznikání místních Agend 21
- podpora volného a bezpečného pohybu chodců a podpora cyklodopravy
- ochrana kulturních památek
- zvyšování podílu zeleně a její pravidelná údržba
- vývoj v oblasti m.č. Prahy 8, zejména centra Nová Palmovka a Libeňské spojky