Občané Prahy 8 řekli své NE radnici za 1,4 miliardy (Tisková zpráva 21.9.2011)

Občané Prahy 8 se sešli v pondělí 19. září v prostorách Libeňské synagogy, aby se zúčastnili diskusního setkání se zastupiteli k problematice výstavby komerčně-administrativní budovy Nová Palmovka. Debatu  pořádalo občanské sdružení 8jinak  pod záštitou Transparency International.
Diskuse se zúčastnili zastupitelé TOP09, ČSSD, KSČM, Volby pro Prahu 8 a SZ, zatímco zastupitelé za ODS svou účast odmítli a uspořádali vlastní tiskovou konferenci.
Občané vyjadřovali zejména pochybnosti o transparentnosti celého projektu, o jeho ekonomické výhodnosti a v neposlední řadě kritizovali i fakt, že radnice se vůbec nezajímá o jejich názor na tento projekt. Kritizována byla také neexistence otevřeného výběrového řízení na realizátora projektu a architektonický návrh, převod investičních prostředků na účelovou akciovou společnost a nedostatek informací o projektu.
Své námitky vůči projektu shrnul také člen sdružení 8jinak Jan Urban: „Nejvíce nám vadí, že radnice odmítá s občany o projektu komunikovat. Není zde vůle hledat řešení, které by bylo přijatelné pro většinu občanů a napříč politickými stranami. Místo toho vidíme, že si úzká skupina lidí hledá různé cesty, jak tento obrovský projekt za 1,4 miliardy rychle protlačit. Doufám, že se nám ve spolupráci s Transparency International a občany Prahy 8 podaří přesvědčit naše zástupce, aby se s námi začali o projektu Nová Palmovka konečně bavit. “
 
  
Obrazová dokumentace: https://picasaweb.google.com/105678834800628378868/DebataSeZastupiteliP8...

8jinak!, spolek

Jsme nezávislá iniciativa působící na Praze 8. Usilujeme o zlepšení kvality života v naší městské části. Naším zájmem je transparentnost veřejné správy, urbanismus a doprava. Pořádáme veřejné debaty a kulturní akce.

naše cíle:

 - posilování občanské společnosti a ochrana práv a zájmů občanů
- ochrana životního prostředí
- vznikání místních Agend 21
- podpora volného a bezpečného pohybu chodců a podpora cyklodopravy
- ochrana kulturních památek
- zvyšování podílu zeleně a její pravidelná údržba
- vývoj v oblasti m.č. Prahy 8, zejména centra Nová Palmovka a Libeňské spojky